Reakcia Aliancie za rodinu na prieskum o životnom partnerstve

LGBTI lobby zrejme potrebuje minúť granty. Zmenou názvu sa nič nezmenilo stále ide  o registrované partnerstvá homosexuálnych párov.  Referendum s oveľa „väčšou vzorkou“ potvrdilo skutočné názory občanov Slovenska. Viac ako 90 % občanov Slovenska hlasovalo za výnimočnosť manželstva.

Odpovede prieskumu na zmanipulovanú a sugestívnu  otázku LGBTI lobby nemajú pre nás žiadnu výpovednú hodnotu. Dávať v otázke „barličku“  na odpoveď – „ako je to vo viacerých európskych krajinách“ samo dehonestuje otázku ako sugestívnu. Každý môže vstúpiť do manželstva, takže aj prvá časť otázky je zavádzajúca. Priznal zadávateľ prieskumu  v otázke poctivo a otvorene, že vlastne ide o registrované partnerstvo pre páry rovnakého pohlavia? Akú cenu majú potom odpovede?

Prieskum rovnakej agentúry  Focus v rokoch 2007, 2013 ako aj v septembri 2014 na jasne položenú otázku však uviedol niečo iné. Koncom roka 2014 viac ako tri štvrtiny respondentov (76,4 percenta) nesúhlasilo s registrovanými partnerstvami rovnakého pohlavia. Trend ide presne opačným smerom. Manželstvo nie je zastaralá inštitúcia.

Aliancia za rodinu

Odporúčané články