Konferencia pod záštitou chorvátskej prezidentky – Rodina je kľúčom k obnove spoločnosti

V dňoch 22. – 23. októbra t.r. sa zástupcovia Aliancie za rodinu zúčastnili v Záhrebe medzinárodnej konferencie s názvom „Rodina, kľúč k demografickej a ekonomickej obnove“. Konferenciu zorganizovala organizácia V mene rodiny (U ime obitelji), ktorá stojí za úspešným chorvátskym referendom za definíciu manželstva ako vzťahu muža a ženy. Nad konferenciou o rodine prevzala záštitu chorvátska prezidentka Kolinda Grabar-Kitarović .

Na konferencii sa stretli zástupcovia deviatich krajín. Renomovaní odborníci z Rakúska, Švajčiarska a Španielska hovorili o vzdelávacích programoch zameraných na vzťahy, rodinu, manželstvo a zodpovednú sexualitu.Zároveň predstavili učebnice a vzdelávacie moduly. Štátna tajomníčka pre rodinu a mládež Katalin Nováknám priblížila mnohé ekonomické, demografické a sociálne opatrenia na ochranu a podporu rodiny v Maďarsku. Jej krajanka Monika Lehőcz hovorila o skúsenostiach ako pomôcť rodičom vybudovať lepší život pre svoje deti. Zaujímavý príspevok s príkladmi dobrej praxe pre rodinu z podnikania mali manželia Ivan a Mirjana Topčić  z Chorvátska. Nemenej podnetným bol príhovor predstaviteľov združenia starých rodičov z Chorvátska, ktorí sa zapájajú do celonárodných aktivít pre rodinu. V závere nás všetkých zaujal Pawel Wolinski z „Fundacje Mamy aj Taty“ z Poľska s kampaňou s názvom „Neodkladajte materstvo“

Na konferencii sme sa streli s prezidentkou združenia V mene rodiny pani Želkou Markic, ktorá navštívila Slovensko pred naším referendom. Konferenciu bez akejkoľvek štátnej, či grantovej podpory organizačne zabezpečovali mladí ľudia – dobrovoľníci, ktorým pani Markic v závere konferencie poďakovala.

Odporúčané články