Spustili sme referendovú kampaň

Tlačovou konferenciou sme 9.januára spustili referendovú kampaň. Jej centrom sú deti, na ktorých práva sa v diskusii o právach dospelých zabúda. Jej záznam si môžete pozrieť nižšie.
Aliancia za rodinu bude v kampani pred referendom hovoriť o práve detí na mamu a otca
Kampaň bude viesť Aliancia pokojne a bez útokov, rovnaký štýl žiada od názorových oponentov a médií
Záznam z TK si môžete pozrieť na adresách

TK štart referendovej kampane – Anna Verešová, AZR
TK štart referendovej kampane – Anton Chromík, AZR
TK štart referendovej kampane – Peter Kremský, AZR
TK štart referendovej kampane – otázky novinárov

Tlačová správa:

Bratislava, 9. januára 2015 – Aliancia za rodinu dnes predstavila svoju kampaň pred referendom o ochrane rodiny, ktoré sa uskutoční 7. februára. Už tento týždeň sa bude môcť verejnosť stretnúť s bilboardami a neskôr aj tlačovými materiálmi a rozhlasovými aj televíznymi spotmi. Ich kľúčovým posolstvom je to, že každé dieťa túži mať mamu a otca a to je rodina, ktorá je základom spoločnosti.

Kľúčovým motívom kampane je výkres chlapca, ktorý naň nakreslil, ako si predstavuje rodinu – je na ňom mama, otec a deti. Chlapec drží výkres pred sebou a nevidno mu tvár, čo je symbolom toho, že na deti sa v diskusii pred referendom úplne zabúda. „Ide o kresbu, ktorú pozná každý z nás a každý z nás ju ako dieťa v živote nakreslil a veľakrát. Táto kresba vyjadruje podstatu referenda, že deti v tom majú jasno. Deti vedia, čo je rodina. A my pozývame verejnosť, aby prišla povedať, či s deťmi súhlasia,“ povedal Anton Chromík.

Alianciu za rodinu podporuje viac ako 100 organizácií z celého Slovenska, ktoré majú jedno spoločné – šíria prorodinné hodnoty a pomáhajú rodinám. Vidia mnohé sociálne problémy Slovenska. „A spolu vidíme tiež to, že silná a súdržná rodina postavená na trvalom vzťahu mamy a otca dokáže predchádzať sociálnym problémom. Aliancia žiada len to, aby sa kvôli požiadavkám dospelých, napr. homosexuálov nebrali práva deťom,“ povedala hovorkyňa Aliancie Anna Verešová.
Peter Kremský vyzval názorových oponentov i médiá aj širokú verejnosť, aby sme viedli slušnú diskusiu a nenálepkovali sa rôznymi invektívami. „Za Alianciu môžem sľúbiť, že budeme viesť slušnú kampaň, ktorá bude hovoriť o podstate rodiny, o deťoch a ich právach, nebudeme používať voči iným silné a emotívne slová a bolo by fajn, keby to dokázali aj tí, ktorí s nami a referendom nesúhlasia,“ skonštatoval Kremský.

Odporúčané články