Aliancia za rodinu plne podporuje požiadavky potravinárov na nedeľné voľno pre zamestnancov predajní!

Bratislava, 21.3.2020: Aliancia za rodinu podporuje požiadavky potravinárov na nedeľné voľno pre zamestnancov predajní a  vyzýva vládu aby konala.

Anton Chromík vysvetlil: “V posledných týždňoch sa cez more negatívnych správ predierajú čoraz častejšie správy o hrdinoch, ktorí sa niekedy aj malými obetami a skutkami lásky snažia pomôcť iným. Obzvlášť s obdivom pozeráme na hrdinov, ktorí musia byť v práci a slúžiť celej spoločnosti. Jedni sa starajú o to, aby sme mali čo jesť. Iní, aby sme mali pitnú vodu, plyn, elektrinu, teplo. Ďalší poskytujú nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť, prípadne dozerajú na verejný poriadok. Žiaľ až v takejto kritickej situácii si dokážeme uvedomiť, koľko dobra pre našu spoločnosť niektorí nenápadní hrdinovia znamenajú a že v časoch blahobytu sme si ich prácu nedokázali vážiť. Mnohí z týchto hrdinov sú však vyčerpaní. Nevieme pomôcť všetkým, ale aspoň niektorým z nich vieme dopriať krátky oddych.”

Peter Beňa doplnil: “Včera sme postrehli výzvu potravinárov, poľnohospodárov a obchodníkov, ktorí žiadajú aspoň na jeden deň v týždni zatvoriť všetky obchody. My túto požiadavku plne podporujeme a sme presvedčení, že treba okamžite konať. Kritické časy si vyžadujú odvážne rozhodnutia. Preto chceme povzbudiť novú vládu, aby hneď na začiatku svojho vládnutia prijala opatrenie, ktoré nemala odvahu prijať ani predošlá vláda. Prosím, zatvorte už túto nedeľu obchody a doprajme našim hrdinom aspoň deň oddychu. A následne každú nedeľu, aby si mohli oddýchnuť a byť so svojimi rodinami. My s našimi rodinami môžeme byť. Oni však slúžia pre nás a preto so svojimi rodinami nie sú. Ak budú predavači v obchodoch padať od vyčerpania, túto krízu bez nich nezvládneme. Potrebujeme ich viac ako si myslíme.“

Stanislav Gunčaga uzavrel: “V minulosti sa proti tomuto opatreniu ozývali hlasy ľudí, ktorí mysleli len na seba a svoje pohodlie. Teraz je čas pomáhať si a myslieť aj na druhých. Navyše správanie ľudí sa zmenilo. Dnes majú mnohí zásoby na niekoľko týždňov a dokázali by prežiť ak by sa obchody zatvorili aj na niekoľko dní. Je bežné, že ľudia robia veľké nákupy trvanlivých potravín na 2-3 týždne dopredu a následne si už len kupujú čerstvé pečivo, ovocie a zeleninu. Pri zmene návykov nemôže byť pre niekoho problém naplánovať si nákupy tak, aby nemusel ísť do obchodu v nedeľu. Buďme ohľaduplní k tým, čo nám slúžia a v nedeľu nenakupujme.”

 

Anton Chromík

Jeden z hovorcov Aliancie za rodinu, advokát pracujúci v Bratislave. Zaoberá sa poskytovaním právnych služieb v oblasti zastupovania práv zamestnancov, zastupovaním v oblasti občianskeho a obchodného práva. Som ženatý a mám päť deti. Rád robí veci pre rodinu.

Odporúčané články