Pripomienky proti návrhu MZ SR potopiť návrh zákona o práve počuť tlkot srdca

Bratislava: 17.11.2019: Aliancia za rodinu zverejnila na portále www.podpisem.sk  zásadné pripomienky k predkladacej správe ministerstva, ktorou odmietlo návrh zákona v časti, kde matke dával pred potratom právo vidieť a počuť svoje nenarodené dieťa.

Pripomienky môžete podporiť na tomto linku: https://www.podpisem.sk/petition/pripomienky-proti-navrhu-mz-sr-potopit-navrh-zakona-o-prave-pocut-tlkot-srdca/

Aliancia za rodinu žiada, aby tento návrh vláda podporila. Návrh predložili poslanci a  nedáva povinnosť mamičkám pozerať či počúvať, ale dáva povinnosť lekárovi ukázať dieťatko. Potratári sa tejto povinnosti bránia zubami nechtami. Nesúdime. Mamičky, ktoré sa rozhodujú pre potrat sú mnohokrát v takom stave, že jedna veta, jedno povzbudivé slovo, jeden človek, ktorý by sa s nimi na dieťa tešil, môže zachrániť život. Podobné zákony, ktoré mamičke dávajú právo vidieť svoje dieťa a prípadne počuť tlkot jeho srdca boli prijaté vo viacerých štátoch USA.  A majú výsledky. Nie, neboli  medializované žiadne prípady poškodených srdiečok detí ultrazvukom. Dokonca v potratových klinikách, ktoré majú z potratov biznis znížili množstvo potratov. Výsledok  v ľudských očiach možno malý, ale predsa sú to stovky zachránených detí. Nenechajme to tak! (Podľa štúdie 8,7% matiek pokračovalo v tehotenstve pred prijatím zákona  a 11,2% matiek pokračovalo v tehotenstve po prijatí zákona).

„Pýtal som sa osobne americkej senátorky Amy Sinclairovej spýtal, či v USA padol od potratárov argument o škodlivosti ultrazvuku, odpovedala mi so značným prekvapením, že nie.“ uviedol Anton Chromík. Viac je v tomto článku.

Ani pohár vody neostane zabudnutý. Pomôžme deťom a ich maminkám sa vidieť a počuť.

Anton Chromík

Jeden z hovorcov Aliancie za rodinu, advokát pracujúci v Bratislave. Zaoberá sa poskytovaním právnych služieb v oblasti zastupovania práv zamestnancov, zastupovaním v oblasti občianskeho a obchodného práva. Som ženatý a mám päť deti. Rád robí veci pre rodinu.

Odporúčané články