Prekrásny nový svet miniimpéria

Vážený pán Ondrášik, ďakujem za Vašu verejnú odpoveď na môj blog. Očakával som však, že mi budete vyčítať aspoň jednu konkrétnu lož, ak má byť názov Vášho blogu pravdivý. Ponechám na cirkev, nech sa bráni sama, sám sa nepovažujem za dokonalého a nepoznám dokonalé ľudské spoločenstvo.  Kto som ja, aby som Vás súdil? Verím, že máte slobodu vybrať si dobré alebo zlé a ja budem mať vždy v úcte Vašu slobodu ako človeka,  tak ako som to napísal na konci svojho blogu, bez ohľadu na to, ako sa voči mne budete správať vy.

Impérium vracia úder je názov jednej časti Hviezdnych vojen a keď pán Bránik použil tento pojem pozmenený, tak som sa pousmial. Má svoj význam, pretože tam tiež došlo k veľmi podobnému prerodu demokracie na niečo úplne iné. Na čele bol tiež nadaný silou a osvietený… No povedzte sám, mal som tak dobrú paralelu s obsahom Vášho rozhovoru nechať ležať ľadom?  V Bránikovom blogu išlo o financovanie homoloby a personálne útoky voči nemu. Vo Vašom rozhovore išlo o deštrukciu demokracie a preto som ho použil aj ja. Nikto nie je na svete izolovaný a ak konáte v zhode s cieľmi svojej komunity, verejne ju podporujete, verejne vystupujete,  tak ste jej súčasťou.

10 Kinseyho percent

Rarita má vždy potenciál stať sa úvodníkom! Percentá, ktoré uvádzate sú skutočne pochybné. Prečo to bolo tak dôležité uviesť? Kvôli argumentácii, že ide o veľkú skupinu.  Prečo nedoplniť aj tých  desať percent? Kinsey podľa zverejneného článku v  našom celoštátnom médiu dokonca tvrdil, že až tretina mužov mala v živote homosexuálnu skúsenosť. Pri manipulácii s pravdou sa vždy „hralo“  so štatistikami. Pravdou sa to stane neskôr, keď ľudia uveria, že to pravda je…  Pravdivosť každého výskumu však spočíva v tom, že sa dá zopakovať a vo všetkých výskumoch realizovaných poctivými vedeckými metódami vychádzajú minimálne veľmi blízke výsledky. To sa tu nestalo. Existujú výskumy s diametrálne odlišnými výsledkami, ako Vám to ukázal pán Mihálik vo svojom blogu. Potom však niekde nastala chyba. Nemôže platiť  A aj B zároveň. Údaje Kinseyho nástupcu na mieste riaditeľa nepovažujem za nezávislý výskum. Pripomína mi to prieskumy verejnej mienky pred voľbami. Uznávam však, že počet homosexuálov môže rásť, z propagovaných  príkladov použitých slovenskou homoloby (napr. spolužitie homosexuálnych žien s deťmi z manželstva)  to nevyzerá na to, že homosexualita je v každom jednom prípade vrodená alebo nezmeniteľná.  Jedna zo spolužitia – matka detí sama hovorí, že sa akoby „prepla“ v istom veku. Nie je  vylúčené, že rozvoj sexuálnej orientácie závisí aj od prostredia a preto počet homosexuálov či osôb skúšajúcich rôzne sexuálne praktiky môže rásť  v závislosti od prostredia,  či jej propagácie a podobne.

Chápem, že sa chcete podeliť so svojou návštevou Kinseyho inštitútu, možno patríte k jeho obdivovateľom, ale vybrali ste si zlého „patróna“. Jeho výskumy orgazmov na  deťoch sú záznamami sprostého a zákerného pedofilného zneužívania detí  a skúste ma presvedčiť o opaku! Poďme ďalej, podľa  Kinseyho prieskumu každý siedmy farmár získal svoju prvú sexuálnu skúsenosť  práve obcovaním so zvieraťom. Na percentá 14,2 % farmárov!  Čo s týmito dátami? Byť farmárom žalujem ho! Nemyslím, že každý siedmy stratil panictvo s dobytkom. Napadnúť alebo nenapadnúť  takú „vedeckú autoritu“ ako je Kinsey? Ak je tak veľa zoofilov čo s tým  „moralizátorským“ postojom k zoofíli?  Kinsey vraj povedal: „sú iba tri formy sexuálnych abnormalít: abstinencia, celibát a neskoré manželstvo“. Dovoľte mi nesúhlasiť, ak niekto abstinuje, tak neznásilňuje deti, ak niekto abstinuje, tak určite neponižuje svoju ľudskú dôstojnosť na úroveň zvieraťa.

Veľmi rád by som však poznal Vašu odpoveď na otázku demokracie, lebo ste sa jej vyhli. Vo svojom blogu ste hovorili o slobodnom trhovisku myšlienok. To však môže fungovať, iba vtedy, ak nás nebude ohrozovať homoloby  na zamestnaní  a ak sa budete správať rovnako s úctou aj vo vzťahu k svojim oponentom.  Preto som sa Vás spýtal: odsúdili ste osobne poľovačku homoloby na už teraz  bývalého šéfa Mozilly za to, že podporil 1000 dolármi pred desiatimi rokmi návrh zákona o tom, že manželstvo je manželstvo muža a ženy? Odsúdili ste prepustenie slovenského IT manažéra, o ktorom písal Postoy za to, že napísal mail o tom, že nesúhlasí s homoloby a podporuje rodinu?  Pamätám sa na to, ako ste odsúdenie násilia  na gayoch žiadali od Turksona a on Vám ho poskytol. Očakával som, že sa budete dištancovať od príkladov nátlaku, prepustení z práce a iných scestností typických pre prekrásny nový svet. Požiadal som Vás o odpoveď na tieto otázky a dostal som ich prostredníctvom odpovede v diskusii.  Nemusíme vo všetkom spolu súhlasiť na to, aby som verejne pochválil dobrý postoj protistrany. Takto sa buduje mier a vzájomné pochopenie. Skutočne veľmi oceňujem, že ste sa postavili proti odvolaniu šéfa Mozilly, škoda len to toho „ale“… citujem: „ja osobne by som za to urcite zamestnanca neprepustil, ale firma moze vnimat dopad na reputaciu rozne, islo o rozhodnutie spolocnosti Mozilla.“ No neviem…. ak by Vám niečo v podobnom štýle odpovedal Turkson, (parafrázujem: ja osobne som proti vraždám homosexuálov, ale štát môže vnímať  dopad na reputáciu rôzne, ide o rozhodnutie súdov konkrétnych štátov…) asi by bol „ukrižovaný“.

Čo sa týka hate speech tzv. nenávistných prejavov, tvrdíte, že je na spoločnosti ako sa  k tomu postaví. Dozvedel som sa, že používaním slova „homoloby“ dehonestujem. Ale ako prosím inak oddeliť homosexuálnu komunitu od homolobistov? Podľa mňa ide o správnu korekciu. Nie každý homosexuál súhlasí s tým, čo homoloby robí. Bude dehonestujúce, ak budem hovoriť o agroloby, o zbrojárskej loby, o developerskej lobby? Slovo lobby, lobbing nemá okamžite negatívnu konotáciu, kým nepresadzuje negatívne myšlienky. Označenie aktívnej skupiny ovplyvňujúceho spoločnosť a poslancov, úrady v prospech cieľov homosexuálov ako „homoloby“ je neutrálne, naopak označenie pomaly každého, kto s cieľmi tejto homoloby nesúhlasí za homofóba v poriadku nie je.

K tým pár tisícom eur, ktoré sme dali za tlač letáku, áno máme veľa podporovateľov, ktorý nám prispeli po 10 či 20 eur a nechcel by som aby dopadli ako bývalý šéf Mozilly Brendan Eich tvorca Java skriptu spomínaný v mojom blogu. Spomínam si ešte na facebookové vyhlasovanie vojny zo strany Petra Weisenbachera: „Chceli ste mať vojnu budete ju mať!“ A to  sme vytlačili jednu vianočnú pohľadnicu s vianočným motívom. Švejk by na to zakričal: „Nestřílejte, vždyť jsou tady lidé!“

Odpustite mi a skúste ma pochopiť, Váš rozhovor s Karolom Sudorom bol naozaj príkladom toho, ako krásne sa môže republika prerodiť na  impérium.

Anton Chromík

Jeden z hovorcov Aliancie za rodinu, advokát pracujúci v Bratislave. Zaoberá sa poskytovaním právnych služieb v oblasti zastupovania práv zamestnancov, zastupovaním v oblasti občianskeho a obchodného práva. Som ženatý a mám päť deti. Rád robí veci pre rodinu.

Odporúčané články