Nesúhlasíme s posilňovaním vplyvu ombudsmanky v Slovenskom národnom stredisku pre ľudské práva.

Nedávno sme bojovali o to, aby ombudsmanka nepreberala úlohy, ktoré patrili Slovenskému národnému stredisku pre ľudské práva. Od tohto plánu ministerstvo spravodlivosti ustúpilo, skúša to však inak. Znížili počet členov správnej rady a tým posilnili vplyv ombudsmanky. Stredisku pribudla úloha podporovať ratifikáciu a prijatie medzinárodných dohovorov. Presne to nepotrebujeme!

  • Nepotrebujeme „pochod“ extrémnych liberálov naprieč strediskom
  • Nepotrebujeme, aby niekto ďalší podporoval ratifikáciu napr. Istanbulského dohovoru
  • Nepotrebujeme, aby sa za naše dane niekto miešal do kompetencie prezidenta, vlády a parlamentu a do ich slobodného rozhodovania pri medzinárodných zmluvách.

Ak má stredisko niečo znamenať musí jeho zloženie reprezentovať názory väčšiny spoločnosti, preto ich žiadame o to, aby členov nominovali aj cirkvi, odbory, lekári, právnici, vedci a mimovládne organizácie združujúce najväčší počet členov.

Termín odovzdania hromadných pripomienok je do 19.10.2018 do 12:00 hod.

Preto Vás prosíme podpíšte a šírte cez sociálne siete čo najviac hromadné pripomienky Aliancie za rodinu na portále podpisem.sk na linku:

https://www.podpisem.sk/nesuhlasime-s-posilnovanim-vplyvu-ombudsmanky-v-slovenskom-narodnom-stredisku-pre-ludske-prava/

Anton Chromík

Jeden z hovorcov Aliancie za rodinu, advokát pracujúci v Bratislave. Zaoberá sa poskytovaním právnych služieb v oblasti zastupovania práv zamestnancov, zastupovaním v oblasti občianskeho a obchodného práva. Som ženatý a mám päť deti. Rád robí veci pre rodinu.

Odporúčané články