Rodiť či nerodiť? Neposlušná príroda.

Vážená Rada pre reklamu, dostali ste sťažnosti na naše billboardy a žiadate naše vyjadrenie. Chceme oceniť prínos Vášho občianskeho združenia v prostredí etiky v reklame. Povzbudzujeme Vás prijať oveľa vyššie etické štandardy. Mnohé z organizácií, ktoré nás podporujú pracujú s týranými ženami, s rodinami, ktoré potrebujú pomoc kvôli problémom s gamblerstvom, či alkoholom. Prácu našich organizácií však marí propagácia zlého životného štýlu. Žiadna z reklám nespomína množstvo zničených životov. Skoro každá vyzýva k spotrebe a užívaniu si, ale každý účet bude treba zaplatiť a  platia ho tí najnevinnejší a to sú deti a hneď za nimi ženy. Reklama povzbudzujúca k užívaniu si a zrade  svojho životného partnera, reklama, kde sú dievčatá naložené v nákupnom košíku, neúcta k žene a jej telu stále rastie.

Našim cieľom je ochrana rodiny ako prirodzeného prostredia najlepšieho pre výchovu detí. Práve preto zákon o rodine preferuje rodinu založenú manželstvom ako základnú bunku spoločnosti. Fakty, ktoré sú obsiahnuté v našom zákone o rodine však čelia vážnemu spochybňovaniu. Dôkazom tohto sú aj sťažnosti, ktoré obdržalo Vaše občianske združenie. To je však aj dôvod, pre ktorý niekoľko sto tisíc ľudí podpísalo petíciu za ochranu rodiny. To je dôvod, pre ktorý v prieskume verejnej mienky zverejnenom v denníku SME sa viac ako dve tretiny ľudí na Slovensku stotožňuje s názorom, že to najlepšie pre deti je ocko a mama nastálo.

Aliancia za rodinu rešpektuje slobodu každého človeka, lebo každý človek bez ohľadu na sexuálnu orientáciu má nevyčísliteľnú hodnotu. Prirodzenosť človeka a príroda určila, komu sa môže narodiť dieťa. Preto to nie je diskriminácia. Predložené sťažnosti  sú založené na falošných informáciách a predpokladoch. Tvária sa, akoby billboard posudzoval vzťahy. Citové väzby, ktoré medzi sebou ľudia majú a hodnota, ktorú im priznávajú je každého súkromnou vecou. Pre prezentáciu faktov, ktorá určite nie je reklamou podľa zákona o reklame sme si vybrali neutrálnu, neurážajúcu fotografiu dvoch mužov, (ba ani nevieme či ide o homosexuálov). Isté je, že ide o dvoch mužov, ktorí dieťa nesplodia, pretože to nie je možné.

Našim cieľom nie je šokovať. Hoci pri prezentovaní homosexuálnych pochodov v zahraničí dochádza k rôznym excesom nahoty, dehonestácii ľudskej osoby, predvádzaniu sadisticko-masochistických praktík, ako sa to stalo pred pár dňami na Gay Pride v Prahe, nie je správne rozširovať takéto  postoje a mnoho homosexuálov s takýmto správaním vnútorne nesúhlasí.

Sťažnosti zavádzajúco citujú z nášho facebooku, pričom neuvádzajú, zrejme úmyselne, prvú vetu, ktorá znie: Náš billboard nehovorí o vzťahoch a neposudzuje ich.  a pokračuje ďalej. „Chceli sme povedať, že iba medzi mužom a ženou sa rodia deti a preto sú manželstvo a rodina výnimočné“.

Manželstvo považujeme za výnimočné a podporujeme len to,  čo zakotvil v Ústave a v našich zákonoch slovenský parlament. Namietať ako  „diskrimináciu“ súčasne platné zákony je úsmevné, ale uznávam, že ide o zaujímavú taktiku ako obicykľovať normálnych ľudí. Aliancia za rodinu, a určite aj Vaše občianske združenie,  si súčasné  zákony ctí. Rozhodnutie mať deti vždy bude cennejšie ako rozhodnutie deti nemať. Bohužiaľ, nie každé manželstvo má to šťastie prijať deti, ale každé manželstvo je deťom otvorené. Vieme, že už ich rozhodnutie obetovať sa pre deti je cennejšie, ako rozhodnutie deti nemať a preto im mnohé naše organizácie pomáhajú.

Kam vedie ustúpenie v otázke registrovaných partnerstiev vidíme z Českej republiky. Homolobby sa nezastaví ani pred deťmi a žiada úplné adopcie. Tomio Okamura, český politik pred pár dňami povedal„Děti mají mít mužský i ženský vzor. Sám jsem část dětství vyrůstal v Dětském domově v Mašťově u Podbořan, takže na rozdíl od drtivé většiny „zasvěcených“ vím, o čem mluvím. Skutečně si proto nedovedu představit, že by mě, bezbranné malé dítě, adoptoval homosexuální pár…. 

Myslím, že podpora tradiční rodiny, kde jsou máma, táta, děti, babička, dědeček by měla být logickou samozřejmostí a prioritou pro každého, jelikož všichni, i homosexuálové, budou potřebovat ve stáří důchod. Ale děti, které na jejich důchody budou vydělávat, bohužel homosexuálové vzájemně nezplodí.“ 

Proti „neposlušnej“ prírode a faktom sa každej ideológii ťažko bojuje. Zázrak zrodenia nového života sa deje medzi mužom a ženou. Vyžaduje nesmiernu obetavosť, odovzdanie najlepších rokov života, mnohokrát zrieknutie sa kariéry, mnohé náklady, ktoré si pár mohol ušetriť na dovolenky, drahšie oblečenie, lepší byt. Napriek tomu, to stojí za to. Pretože nie egyptské pyramídy, ale dieťa je tým najväčším ľudským dielom a skutočným zázrakom.

Anton Chromík

Jeden z hovorcov Aliancie za rodinu, advokát pracujúci v Bratislave. Zaoberá sa poskytovaním právnych služieb v oblasti zastupovania práv zamestnancov, zastupovaním v oblasti občianskeho a obchodného práva. Som ženatý a mám päť deti. Rád robí veci pre rodinu.

Odporúčané články